MCASH32MSC7475MPCA01
Mfr.Part #
MCASH32MSC7475MPCA01
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
CAP CER 4.7UF 100V X7S 1210
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Voltage - Rated :
100V
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) :
0.106" (2.70mm)
Temperature Coefficient :
X7S
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Base Product Number :
MCASH32
Tolerance :
±20%
Capacitance :
4.7 µF
TAIYO YUDEN MCASH32MSC7475MPCA01
MCAS 4.7 μF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7S 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
MCASH32MSC7475MPCA01 Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm).The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7S.
MCASH32MSC7475MPCA01 Features
a size/dimension of 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)