MCASH32MSB7225MPNA1J
Mfr.Part #
MCASH32MSB7225MPNA1J
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
CAP CER 2.2UF 100V X7R 1210
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
2.2 μF
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Base Product Number :
MCASH32
Thickness (Max) :
0.106" (2.70mm)
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Surface Mount, MLCC
TAIYO YUDEN MCASH32MSB7225MPNA1J
MCAS 2.2 μF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
MCASH32MSB7225MPNA1J Overview
Programs on this device are of 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R being the highest temperature coefficient.
MCASH32MSB7225MPNA1J Features
a size/dimension of 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)