MCASH32MSB7225KPNA1J
Mfr.Part #
MCASH32MSB7225KPNA1J
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
CAP CER 2.2UF 100V X7R 1210
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
2.2 μF
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance :
±10%
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Base Product Number :
MCASH32
Thickness (Max) :
0.106" (2.70mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
TAIYO YUDEN MCASH32MSB7225KPNA1J
MCAS 2.2 μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
MCASH32MSB7225KPNA1J Overview
Ceramic capacitor is 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to X7R.
MCASH32MSB7225KPNA1J Features
a size/dimension of 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)