MCASH32MSB7225KPNA01
Mfr.Part #
MCASH32MSB7225KPNA01
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
CAP CER 2.2UF 100V X7R 1210
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
2.2 μF
Thickness (Max) :
0.106" (2.70mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Base Product Number :
MCASH32
Tolerance :
±10%
Features :
TAIYO YUDEN MCASH32MSB7225KPNA01
MCAS 2.2 μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
MCASH32MSB7225KPNA01 Overview
This device's program size/dimension is 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm).A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
MCASH32MSB7225KPNA01 Features
a size/dimension of 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)