MCASH31LSB7683KTNA1J
Mfr.Part #
MCASH31LSB7683KTNA1J
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
CAP CER 0.068UF 100V X7R 1206
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Thickness (Max) :
0.071" (1.80mm)
Capacitance :
0.068 μF
Lead Spacing :
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Height - Seated (Max) :
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated :
100V
Base Product Number :
MCASH31
Tape and Reel (TR)
TAIYO YUDEN MCASH31LSB7683KTNA1J
MCAS 0.068 μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)