MCASH31LSB7474MTNA1J
Mfr.Part #
MCASH31LSB7474MTNA1J
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
CAP CER 0.47UF 100V X7R 1206
Base Product Number :
MCASH31
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Lead Spacing :
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Capacitance :
0.47 µF
Voltage - Rated :
100V
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Thickness (Max) :
0.071" (1.80mm)
Tolerance :
±20%
TAIYO YUDEN MCASH31LSB7474MTNA1J
MCAS 0.47 μF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)