MCASH31LSB7473KTNA1J
Mfr.Part #
MCASH31LSB7473KTNA1J
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
CAP CER 0.047UF 100V X7R 1206
Thickness (Max) :
0.071" (1.80mm)
Base Product Number :
MCASH31
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X7R
Capacitance :
0.047 µF
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Voltage - Rated :
100V
TAIYO YUDEN MCASH31LSB7473KTNA1J
MCAS 0.047 μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)