MCASH31LSB7224MTNA1J
Mfr.Part #
MCASH31LSB7224MTNA1J
Description
CAP CER 0.22UF 100V X7R 1206
Capacitance :
0.22 µF
Lead Style :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Lead Spacing :
Thickness (Max) :
0.071" (1.80mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
MCASH31
TAIYO YUDEN MCASH31LSB7224MTNA1J
MCAS 0.22 μF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)