MCASH31LSB7104MTNA1J
Mfr.Part #
MCASH31LSB7104MTNA1J
Description
CAP CER 0.1UF 100V X7R 1206
Tolerance :
±20%
Capacitance :
0.1 µF
Voltage - Rated :
100V
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.071" (1.80mm)
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Brand :
TAIYO YUDEN MCASH31LSB7104MTNA1J
MCAS 0.1 μF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)