MCASH31LSB7104KTNA1J
Mfr.Part #
MCASH31LSB7104KTNA1J
Description
CAP CER 0.1UF 100V X7R 1206
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Capacitance :
0.1 µF
Thickness (Max) :
0.071" (1.80mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Failure Rate :
TAIYO YUDEN MCASH31LSB7104KTNA1J
MCAS 0.1 μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)