MCASH21GSB7224KTNA1J
Mfr.Part #
MCASH21GSB7224KTNA1J
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
CAP CER 0.22UF 100V X7R 0805
Capacitance :
0.22 µF
Base Product Number :
MCASH21
Lead Style :
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Brand :
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±10%
Features :
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Thickness (Max) :
0.053" (1.35mm)
Temperature Coefficient :
X7R
TAIYO YUDEN MCASH21GSB7224KTNA1J
MCAS 0.22 μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)