MCASH21GBC7105KTCA01
Mfr.Part #
MCASH21GBC7105KTCA01
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
CAP CER 1UF 100V X7S 0805
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Capacitance :
1 µF
Voltage - Rated :
100V
Temperature Coefficient :
X7S
Base Product Number :
MCASH21
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Thickness (Max) :
0.053" (1.35mm)
Tolerance :
±10%
TAIYO YUDEN MCASH21GBC7105KTCA01
MCAS 1 μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7S 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)