MCASH168SB7223KTNA01
Mfr.Part #
MCASH168SB7223KTNA01
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
CAP CER 0.022UF 100V X7R 0603
Base Product Number :
MCASH16
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Capacitance :
0.022 μF
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
100V
Thickness (Max) :
0.035" (0.90mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Failure Rate :
TAIYO YUDEN MCASH168SB7223KTNA01
MCAS 0.022 μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)