MCASH105SB7332KFCA01
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MCASH105SB7332KFCA01
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3300PF 100V X7R 0402
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ceramic Capacitors
Thickness (Max) :
0.022" (0.55mm)
Capacitance :
3300 pF
Lead Spacing :
Temperature Coefficient :
X7R
Applications :
Automotive
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Series :
MCAS
Height - Seated (Max) :
RoHS :
Details
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Lead Style :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Brand :
Product Type :
Ceramic Capacitors
Subcategory :
Capacitors
Package :
Tape and Reel (TR)
Base Product Number :
MCASH10
Product Status :
Active
Features :
Tolerance :
±10%
Failure Rate :
Ratings :
AEC-Q200
TAIYO YUDEN MCASH105SB7332KFCA01
MCAS 3300 pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)