MCASE32MAB5476KPNDTJ
Mfr.Part #
MCASE32MAB5476KPNDTJ
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
CAP CER 47UF 16V X5R 1210
Tolerance :
±10%
Capacitance :
47 µF
Voltage - Rated :
16V
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) :
0.106" (2.70mm)
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient :
X5R
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Base Product Number :
MCASE32
Failure Rate :
TAIYO YUDEN MCASE32MAB5476KPNDTJ
MCAS 47 μF 16V Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
MCASE32MAB5476KPNDTJ Overview
A 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X5R.
MCASE32MAB5476KPNDTJ Features
a size/dimension of 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)