MCA12060D3921BP100
Mfr.Part #
MCA12060D3921BP100
Description
RES SMD 3.92K OHM 0.1% 1/4W 1206
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Resistance :
3.92kOhm
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Factory Lead Time :
10 Weeks
Height :
660.4μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Vishay MCA12060D3921BP100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MCA - Precision Series, Thin Film, 3.92kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C