MCA12060D3162BP500
Mfr.Part #
MCA12060D3162BP500
Description
RES SMD 31.6K OHM 0.1% 1/4W 1206
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height :
550μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Resistance :
31.6kOhm
Factory Lead Time :
28 Weeks
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
ROHS3 Compliant
Vishay MCA12060D3162BP500
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MCA - Precision Series, Thin Film, 31.6kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C