MCA12060D2051BP100
Mfr.Part #
MCA12060D2051BP100
Description
RES SMD 2.05K OHM 0.1% 1/4W 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height :
660.4μm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Factory Lead Time :
10 Weeks
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
2.05kOhm