MC9S12T64CPKE16
Mfr.Part #
MC9S12T64CPKE16
Package / Case
80-LQFP
Description
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 80FQFP
Speed :
16MHz
Supplier Device Package :
80-FQFP (12x12)
Peripherals :
LVD, POR, PWM, WDT
Core Processor :
Package / Case :
80-LQFP
Base Part Number :
MC9S12T64
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.25V~2.75V