MC9S12C32CFAE25
Mfr.Part #
MC9S12C32CFAE25
Manufacturer
Freescale Semiconductor
Package / Case
48-LQFP
Description
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 48LQFP
Manufacturer :
Freescale Semiconductor
Height Seated (Max) :
1.6mm
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.35V~5.5V
Length :
7mm
CPU Family :
CPU12
Published :
Program Memory Type :
Flash
Data Converter :
A/D 8x10b
Factory Lead Time :
10 Weeks
Terminal Pitch :
0.5mm
Number of Terminations :
48
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Packaging :
Tray
uPs/uCs/Peripheral ICs Type :
MICROCONTROLLER
JESD-609 Code :
e3
Clock Frequency :
50MHz
Qualification Status :
Not Qualified
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Width :
7mm
ECCN Code :
EAR99
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
MATTE TIN
Surface Mount :
yes
DMA Channels :
No
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
Package / Case :
48-LQFP
Speed :
25MHz
ROM (words) :
Number of I/O :
31
Series :
HCS12
Supply Current-Max :
45mA
Supply Voltage :
2.5V