MC33901SNEFR2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MC33901SNEFR2
Manufacturer
NXP Semiconductors
Package / Case
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet
Download
Description
IC TRANSCEIVER 1/1 8SOIC
Manufacturer :
NXP Semiconductors
Product Category :
Drivers, Receivers, Transceivers
Surface Mount :
yes
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Supply Voltage :
5V
Package / Case :
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Mounting Type :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Terminal Form :
Gull wing
Power Supplies :
5V
Number of Transceivers :
1
Supply Current-Max :
0.065mA
Qualification Status :
Not Qualified
Terminal Position :
Dual
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
8
JESD-30 Code :
R-PDSO-G8
Terminal Pitch :
1.27mm
Voltage - Supply :
4.5V~5.5V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Number of Drivers/Receivers :
1/1
HTS Code :
Protocol :
CANbus
Type :
Transceiver
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
MC33901SNEFR2
Introducing Drivers, Receivers, Transceivers NXP Semiconductors MC33901SNEFR2 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~125°C, Package / Case:8-SOIC (0.154, 3.90mm Width), Mounting Type:Surface Mount, Number of Terminations:8, Type:Transceiver, MC33901SNEFR2 pinout, MC33901SNEFR2 datasheet PDF, MC33901SNEFR2 amp .Beyond Drivers, Receivers, Transceivers NXP Semiconductors MC33901SNEFR2 ,we also offer SP3232EBCN-L/TR, MAX202IDR, THVD1400DR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.