MC3225Z24.5760C19XSH
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MC3225Z24.5760C19XSH
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 24.5760MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Oscillators
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
10 Weeks
Type :
XO (Standard)
Current - Supply (Max) :
7.3mA
Frequency Stability :
±30ppm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Base Resonator :
Crystal
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Function :
Standby (Power Down)
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
5μA
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency :
24.576MHz