MC30-R33M-RC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MC30-R33M-RC
Manufacturer
Allied Components International
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
.33UH20% 1812 MOLDED CHIP IND
Stock
6
In Stock :
6
Manufacturer :
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
605mA
Inductance Frequency - Test :
25.2 MHz
Material - Core :
Type :
Molded
Frequency - Self Resonant :
165MHz
Inductance :
330 nH
Q @ Freq :
40 @ 25.2MHz
Shielding :
Unshielded
Features :
Supplier Device Package :
DC Resistance (DCR) :
280mOhm Max
Package :
Tape and Reel (TR)
Height - Seated (Max) :
0.138" (3.50mm)
Ratings :
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance :
±20%
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Series :
Datasheets
MC30-R33M-RC
Allied Components International MC30-R33M-RC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN MOD JACK SINGLE PORT RIGHT
    RJ45 SINGLE PORT CONNECTOR
    RJ45 Connector 10/100 Base-T
    SINGLE PORT RJ45 CONNECTOR
    RJ45 CONNECTOR SINGLE PORT
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD