MC2520Z76.8000C19XSH
Mfr.Part #
MC2520Z76.8000C19XSH
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
2.5X2.0X0.8MM SIZE, C'MOS, 76.8M
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Oscillators
Width :
2 mm
Frequency Stability :
30 PPM
Frequency :
76.8 MHz
Series :
MC-Z
Current Rating :
10 mA
Height :
0.8 mm
Qualification :
AEC-Q200
RoHS :
Details
Termination Style :
Solder Pad
Maximum Operating Temperature :
+ 105 C
Operating Supply Voltage :
1.8 V
Load Capacitance :
15 pF
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Packaging :
Reel
Length :
2.5 mm