MC22FF471F-F
Mfr.Part #
MC22FF471F-F
Description
CAP MICA 470PF 1% 1KV 2220
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
25 ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.157 4.00mm
Mount :
Surface Mount
Reach Compliance Code :
Unknown
Capacitance :
470pF
Height :
4mm
Tin (Sn)
HTS Code :
Width :
5mm
1 (Unlimited)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1000V
Length :
5.7mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Voltage - Rated DC :
1kV
Dissipation Factor :
0.1 %
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
MC22FF471F-F
Cornell Dubilier Electronics MC22FF471F-F
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL