MC22FF131G-F
Mfr.Part #
MC22FF131G-F
Description
CAP MICA 130PF 2% 1KV 2220
Voltage - Rated DC :
1kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
MC
JESD-609 Code :
e3
Height :
4mm
Height Seated (Max) :
0.157 4.00mm
HTS Code :
Factory Lead Time :
14 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±2%
Dissipation Factor :
0.1 %
Temperature Coefficient :
25 ppm/°C
Width :
5mm
Dielectric Material :
Mica
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Case Code (Metric) :
Length :
5.7mm
Multilayer :
yes
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1000V
Capacitance :
130pF
Reach Compliance Code :
Unknown
Case Code (Imperial) :
Datasheets
MC22FF131G-F
Cornell Dubilier Electronics MC22FF131G-F
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL