MC22FF122G-F
Mfr.Part #
MC22FF122G-F
Description
CAP MICA 1200PF 2% 1KV 2220
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Dissipation Factor :
0.1 %
Case Code (Metric) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Bulk
Reach Compliance Code :
Unknown
Capacitance :
1200pF
Height Seated (Max) :
0.157 4.00mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Voltage - Rated DC :
1kV
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Length :
5.7mm
Width :
5mm
Height :
4mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1000V
Temperature Coefficient :
25 ppm/°C
Datasheets
MC22FF122G-F
Cornell Dubilier Electronics MC22FF122G-F
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL