MC2016Z48.0000C19XSH
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MC2016Z48.0000C19XSH
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 48.0000MHZ CMOS SMD
Stock
346
In Stock :
346
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Oscillators
Frequency Stability :
±30ppm
Output :
CMOS
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
8mA
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Series :
MC2106Z, Kyocera
Function :
Standby (Power Down)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
10 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Frequency :
48MHz
Type :
XO (Standard)
Current - Supply (Disable) (Max) :
5μA
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V