MC2016K24.0000C16ESH
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MC2016K24.0000C16ESH
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 24.0000MHZ CMOS SMD
Stock
97
In Stock :
97
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Oscillators
Rise Time-Max :
6ns
Fall Time-Max :
6ns
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Base Resonator :
Crystal
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q100, AEC-Q200
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Symmetry-Max :
45/55%
Current - Supply (Disable) (Max) :
5μA
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Frequency :
24MHz
Series :
MC2016K, Kyocera
Physical Dimension :
2.0mm x 1.6mm x 0.8mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Function :
Enable/Disable
Current - Supply (Max) :
3.5mA
Surface Mount :
yes
Type :
XO (Standard)
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Supply :
1.6V~3.63V
Operating Frequency :
24MHz
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm