MC12FD820J-F
Mfr.Part #
MC12FD820J-F
Description
CAP MICA 82PF 5% 500V 1210
Stock
400
In Stock :
400
HTS Code :
Multilayer :
yes
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
JESD-609 Code :
e3
Capacitance :
82pF
Mount :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Imperial) :
1210
Weight :
15.989131mg
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Width :
2.5mm
1210 (3225 Metric)
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Voltage - Rated DC :
500V
Temperature Coefficient :
25 ppm/°C
Packaging :
Bulk
Case Code (Metric) :
3225
Dielectric Material :
Mica
Tolerance :
±5%
Height :
2mm
Dissipation Factor :
0.1 %