MC12FD470G-F
Mfr.Part #
MC12FD470G-F
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
CAP MICA 47PF 2% 500V 1210
2
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Height :
2mm
Voltage - Rated DC :
500V
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Weight :
15.989131mg
Tolerance :
±2%
Dissipation Factor :
0.1 %
Temperature Coefficient :
25 ppm/°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm