MC12FD330G-F
Mfr.Part #
MC12FD330G-F
Description
CAP MICA 33PF 2% 500V 1210
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Mount :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
15.989131mg
Factory Lead Time :
14 Weeks
Published :
Dielectric Material :
Mica
Reach Compliance Code :
Unknown
Temperature Coefficient :
25 ppm/°C
1 (Unlimited)
Width :
2.5mm
Capacitance :
33pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
2mm
Series :
MC
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated DC :
500V
Dissipation Factor :
0.1 %