MC10XS3535HFKR2
Mfr.Part #
MC10XS3535HFKR2
Description
IC PWR SWITCH N-CHAN 1:6 24PQFN
Stock
134
In Stock :
134
Feature :
Watchdog Timer
Factory Lead Time :
14 Weeks
Ratio - Input:Output :
1:6
Driver Number of Bits :
5
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
Surface Mount :
yes
Rds On (Typ) :
10m Ω (Max), 35m Ω (Max)
Output Configuration :
High Side
Interface :
SPI
ECCN Code :
EAR99
Qualification Status :
Not Qualified
Terminal Position :
QUAD
Terminal Form :
NO LEAD
Fault Protection :
Current Limiting (Fixed), Open Load Detect, Over Temperature, UVLO
HTS Code :
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Power Supplies :
3.3/5V
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V~5.5V
Switch Type :
GENERAL PURPOSE
Base Part Number :
MC10XS3535
Published :
2012
Voltage - Load :
7V~20V