MC10XS3412DPNA
Mfr.Part #
MC10XS3412DPNA
Description
IC PWR SWITCH N-CHAN 1:1 24PQFN
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V~5.5V
Ratio - Input:Output :
1:1
Fault Protection :
Current Limiting (Fixed), Open Load Detect, Over Temperature, Over Voltage
Number of Outputs :
4
Switch Type :
GENERAL PURPOSE
Feature :
Internal PWM, Slew Rate Controlled, Watchdog Timer
Rds On (Typ) :
10m Ω, 12m Ω
Base Part Number :
MC10XS3412
Packaging :
Tray
Voltage - Load :
6V~20V
Output Configuration :
High Side
Operating Temperature :
-40°C~150°C TJ