MC10XS3412CPNA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MC10XS3412CPNA
Manufacturer
NXP Semiconductors
Package / Case
24-PowerQFN
Datasheet
Download
Description
IC PWR SWITCH N-CHAN 1:1 24PQFN
Manufacturer :
NXP Semiconductors
Product Category :
Power Distribution Switches, Load Drivers
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Output Type :
N-Channel
Interface :
SPI
Feature :
Internal PWM, Slew Rate Controlled, Watchdog Timer
Base Part Number :
MC10XS3412
Packaging :
Tray
Voltage - Load :
6V~20V
Number of Outputs :
4
Published :
Rds On (Typ) :
10m Ω, 12m Ω
Fault Protection :
Current Limiting (Fixed), Open Load Detect, Over Temperature, Over Voltage
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C~150°C TJ
Ratio - Input:Output :
1:1
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V~5.5V