MC10E457FNR2
Mfr.Part #
MC10E457FNR2
Manufacturer
onsemi
Package / Case
28-LCC (J-Lead)
Description
IC MULTIPLEXER 3 X 2:1 28PLCC
Manufacturer :
onsemi
Product Category :
Signal Switches, Multiplexers, Decoders
Throw Configuration :
SPDT
Number of Outputs :
1
Terminal Position :
QUAD
Packing Method :
Tape and Reel
Number of Functions :
3
JESD-609 Code :
e0
Mounting Type :
Surface Mount
Independent Circuits :
1
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Supply :
±4.2V~5.7V
Propagation Delay :
700 ps
Output Characteristics :
OPEN-EMITTER
Supply Voltage-Max (Vsup) :
5.7V
Number of Pins :
28
Height Seated (Max) :
4.57mm
Number of Terminations :
28
Circuit :
3 x 2:1
Lead Free :
Contains Lead
Mount :
Surface Mount
Family :
10E
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Peak Reflow Temperature (Cel) :
240
Type :
Multiplexer
Supply Voltage :
5V
Supply Type :
Dual
Prop. Delay@Nom-Sup :
0.7 ns
Logic Function :
MUX
Terminal Form :
J BEND
Pin Count :
Operating Temperature :
-40°C~85°C