MC100LVEL33DTG
Mfr.Part #
MC100LVEL33DTG
Package / Case
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)
Description
IC DIVIDER DIV X4 ECL DFF 8TSSOP
Stock
100
In Stock :
100
Product Category :
Counters, Dividers
Number of Pins :
8
Factory Lead Time :
4 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Terminal Position :
Dual
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Base Part Number :
100LVEL33
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Radiation Hardening :
No
Power Supplies :
+-3.3V
Published :
2000
Series :
100LVEL
Mount :
Surface Mount
Number of Outputs :
2
Supply Voltage-Min (Vsup) :
3V
Count Rate :
4GHz
Package / Case :
Packaging :
Tube
Propagation Delay :
900 ps
Gull wing
Turn On Delay Time :
900 ps
Contact Plating :
Tin
Width :
3mm
Trigger Type :
Positive, Negative
Length :
3mm
Max Input Voltage :
2.42V
Lead Free
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 5 days ago)
Terminal Pitch :
0.65mm
Power Supply Current-Max (ICC) :
39mA
Pin Count :
8
Supply Voltage :
3.3V
Halogen Free
Number of Data/Clock Inputs :
1
Reset :
ASYNCHRONOUS
Voltage - Supply :
3V~3.8V
40
Number of Elements :
Logic Type :
Divide-by-4
Datasheets
MC100LVEL33DTG
Introducing Counters, Dividers onsemi MC100LVEL33DTG from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Pins:8, Mounting Type:Surface Mount, Base Part Number:100LVEL33, Operating Temperature:-40°C~85°C, Package / Case:8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width), Number of Terminations:8, MC100LVEL33DTG pinout, MC100LVEL33DTG datasheet PDF, MC100LVEL33DTG amp .Beyond Counters, Dividers onsemi MC100LVEL33DTG ,we also offer 74HC393D,653, 74HC393D,652, HEF4060BT,653, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.