MC08FA330G-F
Mfr.Part #
MC08FA330G-F
Description
CAP MICA 33PF 2% 100V 0805
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm
Length :
2mm
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
25 ppm/°C
HTS Code :
Width :
1.25mm
Dissipation Factor :
0.1 %
14 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Voltage - Rated DC :
100V
Pbfree Code :
yes
Reach Compliance Code :
Unknown
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
33pF
Height :
1.4mm