MBRLA103SC7224MFNA01
Mfr.Part #
MBRLA103SC7224MFNA01
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
0204 (0510 Metric)
Description
CAP CER 0.22UF 4V X7S 0204
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ceramic Capacitors
Tolerance :
±20%
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Product :
Reverse Geometry Type MLCCs
Package / Case :
0204 (0510 Metric)
Length :
0.5 mm
Applications :
Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) :
Series :
MBRL
RoHS :
Details
Package :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
X7S
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Product Status :
Active
Termination :
Standard
Brand :
Base Product Number :
MBRLA10
Voltage - Rated :
4V
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Features :
Low ESL (Reverse Geometry)
Height :
0.3 mm
Failure Rate :
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Width :
1 mm
Lead Spacing :
Termination Style :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Type :
Ceramic Capacitors
Subcategory :
Capacitors
Lead Style :
Ratings :
Capacitance :
0.22 µF
Thickness (Max) :
0.014" (0.35mm)
Size / Dimension :
0.020" L x 0.039" W (0.52mm x 1.00mm)
TAIYO YUDEN MBRLA103SC7224MFNA01
MBRL 0.22 μF 4V Ceramic Capacitor ±20% X7S 0.020" L x 0.039" W (0.52mm x 1.00mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0204 (0510 Metric)