MBL400-NKO120
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MBL400-NKO120
Manufacturer
Visual Communications Company, LLC
Description
LED LAMP T-3 1/4 BAYONET 120V MN
Manufacturer :
Product Category :
Peak Wavelength :
605 nm
Optoelectronic Device Type :
SINGLE COLOR LED
Luminous Intensity :
8000.0 mcd
Number of Terminations :
1
Packing Method :
Bulk
Lens Type :
WATER CLEAR
Number of Functions :
1
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Viewing Angle :
15 deg
Forward Current-Max :
0.004A
Shape :
Round
Surface Mount :
No
Color :
Orange
Factory Lead Time :
8 Weeks
Mounting Feature :
Panel Mount
Configuration :
Single
Datasheets
MBL400-NKO120
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING