MBJCU31LBB7473MTPA01
Mfr.Part #
MBJCU31LBB7473MTPA01
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
CAP CER 0.047UF 50V X7R 1206
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.071" (1.80mm)
Tolerance :
±20%
Length :
3.2 mm
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Capacitance :
0.047 µF
Base Product Number :
MBJCU31
Failure Rate :
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Width :
1.6 mm
Active
TAIYO YUDEN MBJCU31LBB7473MTPA01
MBJC 0.047 μF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)