MBJCT31LBB7474KTPA01
Mfr.Part #
MBJCT31LBB7474KTPA01
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
CAP CER 0.47UF 25V X7R 1206
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Base Product Number :
MBJCT31
Tolerance :
±10%
Capacitance :
0.47 µF
Thickness (Max) :
0.071" (1.80mm)
Length :
3.2 mm
Width :
1.6 mm
Voltage - Rated :
25V
Temperature Coefficient :
X7R
TAIYO YUDEN MBJCT31LBB7474KTPA01
MBJC 0.47 μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)