MBJCT31LBB7106KTPA01
Mfr.Part #
MBJCT31LBB7106KTPA01
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
CAP CER 10UF 25V X7R 1206
Tolerance :
±10%
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Base Product Number :
MBJCT31
Thickness (Max) :
0.071" (1.80mm)
Brand :
Width :
1.6 mm
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
10 µF
Length :
3.2 mm
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Boardflex Sensitive
TAIYO YUDEN MBJCT31LBB7106KTPA01
MBJC 10 μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)