MBJCQ32NSB7223MTPA01
Mfr.Part #
MBJCQ32NSB7223MTPA01
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
CAP CER 0.022UF 250V X7R 1210
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Capacitance :
0.022 μF
Thickness (Max) :
0.083" (2.10mm)
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) :
Base Product Number :
MBJCQ32
Width :
2.5 mm
Termination Style :
SMD/SMT
Height :
1.9 mm
Length :
3.2 mm
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Voltage - Rated :
250V
Failure Rate :
TAIYO YUDEN MBJCQ32NSB7223MTPA01
MBJC 0.022 μF 250V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
MBJCQ32NSB7223MTPA01 Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm).As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is X7R.
MBJCQ32NSB7223MTPA01 Features
a size/dimension of 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)