MBJCH21GBB7224MTPA01
Mfr.Part #
MBJCH21GBB7224MTPA01
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
CAP CER 0.22UF 100V X7R 0805
Length :
2 mm
Height - Seated (Max) :
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) :
0.053" (1.35mm)
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Capacitance :
0.22 µF
Width :
1.2 mm
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Voltage - Rated :
100V
Base Product Number :
MBJCH21
TAIYO YUDEN MBJCH21GBB7224MTPA01
MBJC 0.22 μF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)