MBH6045C-330MB=P3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MBH6045C-330MB=P3
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 33UH 1.5A 123.5MOHM SM
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Type :
Wirewound
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Inductance :
33μH
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Size / Dimension :
0.244Lx0.244W 6.20mmx6.20mm
Material - Core :
Ferrite
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height Seated (Max) :
0.189 4.80mm
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Series :
MBH6045C
Tolerance :
±20%
Package / Case :
Nonstandard
Current - Saturation :
930mA
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Ratings :
AEC-Q200
DC Resistance (DCR) :
123.5mOhm Max
Test Frequency :
100kHz
Mounting Type :
Surface Mount
Current Rating :
1.5A
Operating Temperature (Max) :
150°C