MBB02070D5602DRP00
Mfr.Part #
MBB02070D5602DRP00
Description
RES 56K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
600mW
Length :
6.5024mm
Diameter :
2.5mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
56kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.6W
Max Operating Temperature :
155°C
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Vishay MBB02070D5602DRP00
56kOhms, 0.6W, Metal Film,