MBB02070D2911DC100
Mfr.Part #
MBB02070D2911DC100
Description
RES 2.91K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Resistance :
2.91kOhms
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
155°C
Power (Watts) :
0.6W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Lead Free :
Lead Free
Length :
6.5024mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Power Dissipation :
600mW
Factory Lead Time :
8 Weeks
Packaging :
Tape and Box (TB)
Tolerance :
±0.5%
Min Operating Temperature :
-55°C
Diameter :
2.5mm
Vishay MBB02070D2911DC100
2.91kOhms, 0.6W, Metal Film,