MBB02070C9091DRP00
Mfr.Part #
MBB02070C9091DRP00
Description
RES 9.09K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Power (Watts) :
0.6W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
155°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Power Dissipation :
600mW
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Length :
6.5024mm
Diameter :
2.5mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Feature :
Automotive AEC-Q200
Composition :
Metal Film
Published :
Resistance :
9.09kOhms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Vishay MBB02070C9091DRP00
9.09kOhms, 0.6W, Metal Film,