MBB02070C8450DC100
Mfr.Part #
MBB02070C8450DC100
Description
RES 845 OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Additional Feature :
RATED AC VOLATGE: 350V (AC)
Max Power Dissipation :
600mW
Diameter :
2.5mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.6W
Packing Method :
Ammo Pack
Terminal Shape :
Wire
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Factory Lead Time :
8 Weeks
Working Voltage :
350V
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Number of Terminations :
2
Surface Mount :
No
Resistance :
845Ohm